Wirtualne biuro prasowe dla firm i instytucji
Informacje prasowe
źródło informacji dla dziennikarzy i mediów
 
Strona główna, Łatwe malowanie - poradnik Jedynki. Malowanie ścian i sufitów.,  Informacje Prasowe
Niedziela, 24.07.2016
Strona główna
 
> Strona główna > Łatwe malowanie - poradnik Jedynki. Malowanie ścian i sufitów.
 

Publink

13-11-2013 14:55

Kategoria:
Dom|AGD
Inne
Łatwe malowanie - poradnik Jedynki. Malowanie ścian i sufitów.

Malowanie ścian i sufitów jest doskonałym sposobem na odświeżenie wyglądu mieszkania oraz nadanie aranżacji zupełnie nowego stylu. Wbrew pozorom, zadanie to, choć wymaga pewnego nakładu pracy, nie jest bardzo trudne. Nie musimy zatrudniać fachowej ekipy, by móc cieszyć się efektownym wyglądem naszego wnętrza. Korzystając z profesjonalnych porad Jedynki®, łatwo samodzielnie przeprowadzimy remont.

I. Przygotowanie powierzchni
Zanim przystąpimy do prac, powinniśmy przygotować farby (do sufitu np. Jedynka® Perfekcyjna Biel, do ścian np. Jedynka® Ogród Barw), jak również wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria: wałki i pędzle, papier ścierny, folię, taśmę malarską, kuwetę, nóż, mieszadło, szczotkę, szmatkę i szpachelkę. Pierwszym etapem zasadniczych prac jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Przy użyciu taśmy i folii zabezpieczamy okna, grzejniki, podłogi, a oprawy gniazd elektrycznych i kontakty – demontujemy. Jeśli jest taka konieczność – luźno spójne fragmenty starej farby zeskrobujemy przy pomocy szpachelki. Następnie, gładzią gipsową szpachlujemy ubytki i nierówności. Miejsca gipsowane, po całkowitym wyschnięciu, szlifujemy papierem ściernym (w celu wyrównania i wygładzenia), a powierzchnie wcześniej malowane - dodatkowo matujemy drobnoziarnistym papierem ściernym. Po szlifowaniu ścianę dokładnie odpylamy szczotką oraz odtłuszczamy, używając do tego szmatki zwilżonej wodą z dodatkiem delikatnego detergentu.

II. Gruntowanie powierzchni
Naroża zabezpieczamy taśmą malarską, przyklejając ją na suchą powierzchnię. Farbę do gruntowania rozcieńczamy wodą (w przypadku gruntowania sufitu – do 20%, w przypadku gruntowania ściany – do 40%) i dokładnie mieszamy. Gruntowanie rozpoczynamy od malowania naroży i trudno dostępnych miejsc – używamy do tego małego wałka. Pozostałą powierzchnię gruntujemy przy pomocy dużego wałka na przedłużaczu. Gruntując ściany, przesuwamy się od naroży w lewo lub w prawo, a farbę nanosimy ruchami góra-dół, tak aby pokryć powierzchnię na całej wysokości. Aby uniknąć powstawania smug, ostatni ruch należy wykonać z góry na dół. Taśmę malarską odklejamy ostrożnie, bezpośrednio po malowaniu – uchroni to przed oderwaniem jej razem ze świeżą warstwą farby.
III. Malowanie powierzchni
Podobnie jak w przypadku gruntowania, naroża zabezpieczamy taśmą malarską. Farbę dokładnie mieszamy i przelewamy do kuwety.
Malowanie sufitu
Rozpoczynamy od naroży, malując je przy pomocy małego wałka. Następnie, przy użyciu dużego wałka z przedłużaczem, równolegle do największego źródła światła w danym pomieszczeniu, nakładamy pierwszą warstwę. Od razu po zakończeniu malowania uważnie odklejamy taśmę malarską. Drugą warstwę nakładamy po ok. 4 godzinach, rozpoczynając od naroży i kontynuując malowanie prostopadle do największego źródła światła w danym pomieszczeniu. Bezpośrednio po malowaniu odrywamy taśmę – powoli i pod odpowiednim kątem.
Malowanie ścian
W pierwszym etapie, przy pomocy małego wałka malarskiego, malujemy naroża i wszystkie trudno dostępne miejsca. Pozostałą powierzchnię ścian malujemy przy użyciu dużego wałka malarskiego na przedłużaczu, rozpoczynając od naroża ściany i przesuwając się w lewo lub w prawo. Farbę nanosimy ruchami góra-dół, tak aby pokryć powierzchnię na całej jej wysokości. Ostatni ruch wykonujemy z góry do dołu, co pozwoli uniknąć powstania smug. W przypadku malowania drugiej warstwy postępujemy analogicznie. Taśmę najlepiej usuwać bezpośrednio po malowaniu każdej warstwy. Należy to robić ostrożnie i pod odpowiednim kątem – pozwoli to uniknąć oderwania taśmy razem z farbą.
Aby uniknąć częstego mycia wałka, pomiędzy malowaniem kolejnych warstw, można go przechowywać w szczelnie zamkniętej torbie foliowej. Zabezpieczy to przed zaschnięciem farby na narzędziu. Przy dłuższych przerwach pomiędzy nakładaniem warstw, przed ponownym użyciem, wałek należy umyć i dobrze osuszyć. Po zakończeniu prac malarskich usuwamy folię malarską z zabezpieczonych powierzchni (tj. okien, kaloryferów i podłóg), a narzędzia dokładnie myjemy w wodzie i osuszamy.

STRONA GŁÓWNA PressOffice.pl
.:: informacje prasowe, wirtualne biuro prasowe, public relations ::.

Polecamy: Lustro do makijażu, lustra do makijażu
MakeUP Lustro Koloris
lustro, makijaż, makeup, Warszawa
Aleksandrów Wawer Warszawa Osiedle
Aleksandrów Warszawa Wawer Osiedle

REKLAMA

Biuro prasowe

Sprawdzaj najnowsze
informacje prasowe
na Facebooku

Polecane informacje

Zamiatarki ręczne Kärcher
Wiosną podjazdy, wymagają gruntownych porządków. Z zamiatarkami Kärcher prace te można wykonać znacznie szybciej i łatwiej. Zamiatarki ręczne Kärcher np. S 550, S 650 i S 750 skutecznie usuną zanieczyszczenia z podjazdu, ścieżki, dróżki ogrodowej czy podwórka. I to do pięciu razy szybciej niż tradycyjna miotła. Wydajność zamiatarki np. S 550 to aż...

Masz temat dla dziennikarzy?


OPIS SERWISU
PressOffice.pl

.:. Informacje prasowe - baza
.:. Wirtualne biuro prasowe
.:. Kalendarium wydarzeń
.:. System kontaktów z mediami
.:. Dystrybucja inf. pras.
.:. Opracowywanie inf. pras.
.:. Tłumaczenie/adaptacja inf.
.:. Monitoring mediów
.:. Raporty medialne
.:. Baza dziennikarzy
.:. Baza kontaktów prasowych
.:. Firmowe serwisy prasowe
.:. Prasowe forum dyskusyjne

Serwis dla:
.:. dziennikarzy
.:. firm i instytucji
.:. agencji PR

więcej ::.

PressOffice.pl
Pierwszy portal prasowy 


.:.
Informacje prasowe
.:. Newsy dla dziennikarzy
.:. Źródło informacji
.:. Kalendarium prasowe
.:. Obsługa medialna
.:. Public relations
.:. Baza mediów
.:. PressForum

Zasady użytkowania     O nas     Biuro prasowe     Kontakt     XML - udostępnianie informacji     Reklama / Patronat medialny     Informacje prasowe     Partnerzy PressOffice.pl

© PressOffice.pl - Biuro Prasowe, Informacje prasowe, Public relations
Biuro Prasowe
Polecamy: meble warszawa, kserokopiarki warszawa, lampy, biżuteria, rowery, nurkowanie, Lustro do makijażu, lustra do makijażu, MakeUP Lustro Kolorislustro, makijaż, makeup, Warszawa
Realizacja: www.zaler.pl